Wczasy nad polskim morzem czy zagraniczne?

Gdy zaczyna zbliżać się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, gdzie można by wyjechać na wakacje. Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć, jest ta, czy wyjazd ma być krajowy czy zagraniczny. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, wobec tego trzeba rozważyć wszystkie z nich.

Pogoda gwarantowana

Zaletą wczasów zagranicznych, na przykład w Egipcie, Tunezji czy w Turcji jest piękna pogoda, także wtedy, gdy w Polsce pada śnieg – deszczowe dni zdarzają się rzadko, a słoneczne plaże zapraszają do relaksu. Nad Bałtykiem sprawa nie jest tak jasna, ponieważ nawet w najcieplejszych miesiącach, czyli w lipcu i w sierpniu zdarzają się załamania pogody.

Dostępne atrakcje

Zdecydowanie pod względem widoków i atrakcji wygrywają wakacje zagraniczne – mamy okazję zobaczyć to, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, poznać inne kultury i zasmakować w lokalnych kulinariach. Ale i polskie wybrzeże zachwyca zabytkami i atrakcjami dla tych bardziej i mniej aktywnych. To wspaniały czas, aby poznać bliżej kraj.

Blisko i szybko

Pod względem czasu podróży wygrywa z kolei Bałtyk, chociaż dużo zależy od tego, skąd planuje się wyjazd i jaki będzie środek transportu, ponieważ teraz nad Morze Śródziemne czy Morze Czerwone wiodą także czarterowe samoloty. Plusem krajowych wakacji jest jednak to, że w razie potrzeby można bez problemu je zakończyć i dojechać do domu, także własnym autem.

Ile to kosztuje?

Zasadniczo pod kątem kosztów wczasy zagraniczne wychodzą nieco drożej od tych nad Bałtykiem. Głównie jest to kwestia droższego dojazdu, ale i noclegów, niemniej jednak dużo zależy od wybranego standardu. W przypadku wakacji zagranicznych można upolować świetne oferty last minute, w Polsce z kolei zarezerwować noclegi bezpośrednio, czyli bez pośrednictwa biura podróży, za czym też idą dodatkowe koszty. Najlepiej prześledzić kilka ofert i je porównać.

Decyzję trzeba już podjąć samemu, ale chociaż biura podróży kuszą okazjami, to i tak nadbałtyckie kurorty nie mogą narzekać w letnim sezonie na brak powodzenia. A gdzie wy planujecie spędzić swoje tegoroczne wakacje?

Komentarze są wyłączone