Wakacje nad Bałtykiem dla aktywnych

Nadbałtyckie miejscowości to również doskonały sposób na wypoczynek dla osób aktywnych. Jeżeli chcesz spędzić swój czas właśnie w taki sposób, nad naszym morzem czeka na ciebie dużo ciekawych atrakcji. Wybierz coś dla siebie!

Rowerowe wycieczki

Możesz zabrać ze sobą swój własny rower lub też wypożyczyć go na miejscu. W wielu miejscowościach czekają na ciebie doskonale przygotowane ścieżki rowerowe i ciekawe trasy, które pozwolą ci na poznanie lokalnej historii i zabytków. Możesz też wybrać się na wycieczki bezdrożami, gdy chcesz być jeszcze bliżej przyrody – czekają niezwykłe widoki, dlatego jeżeli kochasz jazdę na rowerze, to dobry kierunek.

Nordic walking

Ten popularny sport można też uprawiać nad Bałtykiem. Dostępnych jest wiele świetnych ścieżek wiodących przez lasy, pola i nabrzeże, dlatego można nie tylko zadbać o swoje zdrowie i kondycję, ale również pooglądać malownicze krajobrazy.

Żeglarstwo

Także nadbałtyckie miejscowości chętnie wybierane są przez miłośników żeglarstwa. Można wynająć łódź, a następnie wybrać się w fascynującą podróż. Dużym powodzeniem cieszy się przede wszystkim Zatoka Gdańska, Zatoka Pucka także okolice Szczecina i Świnoujścia. Dla początkujących dostępne są także szkoły żeglarskie.

Windsurfing i surfing

Bałtyk to też doskonałe miejsce do spróbowania windsurfingu i surfingu. Na miejscu można wypożyczyć potrzebny sprzęt i nauczyć się pływania na desce. To wciągający sport dla każdego – chociaż widoki nie będą takie jak w Kalifornii, to jednak warto spróbować. Ci, którzy chcą spróbować czegoś innego, mogą wybrać kitesurfing – tu do deski dodatkowo przymocowany jest specjalny latawiec.

Nurkowanie

Zatoka Gdańska i okolice Półwyspu Helskiego są często wybieraną okolicą przez miłośników nurkowania. Szczególnym powodzeniem cieszą się wraki, które można oglądać tu pod wodą. Wystarczy tylko wybrać dobrą szkołę nurkową, aby zacząć swoją przygodę.

To tylko kilka propozycji na aktywne spędzenie wakacji nad Bałtykiem. Każdy, kto kocha ruch i sport będzie mógł znaleźć tu dla siebie coś ciekawego!

Komentarze są wyłączone