Rehabilitacja nad Bałtykiem – wypoczywaj i kuruj się!

Nadbałtyckie miejscowości często są wybierane jako kierunek turnusów rehabilitacyjnych. Na uwagę zasługują przede wszystkim zdrowe nadmorskie powietrze przesycone dobroczynnym jodem, lecznicze solanki czy borowiny. Ciepłe morskie wody i słoneczna pogoda będą dodatkowym atutem takiego wyjazdu. Warto o nim pomyśleć?

Uzdrowiska nad morzem

Nad Morzem Bałtyckim znajduje się wiele popularnych miejscowości uzdrowiskowych. Najbliżej zachodniej granicy znajduje się Świnoujście, również na rehabilitację zapraszają takie miejscowości jak Sopot, Kołobrzeg, Kamień Pomorski, Dąbki czy Ustka. W większości nadmorskich uzdrowisk leczy się choroby ortopedyczne, reumatologiczne, kardiologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne i laryngologiczne.

Pełna gama zabiegów

Do dyspozycji kuracjuszy są najróżniejsze zabiegi – między innymi są to prozdrowotne kąpiele solankowe i borowinowe, okłady borowinowe, można również korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży czy zabiegów balneoterapii takich jak inhalacje par wód mineralnych. Zabiegi są indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjentów, aby mogły one dać jak najlepsze efekty terapeutyczne.

Ze skierowaniem i prywatnie

Na rehabilitację nad morzem można wybrać się zarówno ze skierowaniem od lekarza – wtedy wyjazdy są finansowane, także można skorzystać z prywatnych ofert, które również cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Do dyspozycji jest wiele prywatnych willi czy pensjonatów, które oprócz komfortowego noclegu udostępniają również swoim gościom pełną gamę dobroczynnych zabiegów prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Warto sprawdzić specjalne turnusy rehabilitacyjne, które zawierają nocleg oraz pakiety zabiegów.

Oczywiście, same zabiegi to nie wszystko – można też spacerować, uprawiać nordic walking, wybrać się na wycieczkę rowerową lub odwiedzić okoliczne zabytki, wobec tego pobyt rehabilitacyjny nad Bałtykiem to bardzo dobra oferta. Z takiego wyjazdu będzie możną wrócić nie tylko wypoczętym, ale również jeszcze zdrowszym. Warto sprawdzić oferty już teraz!

Komentarze są wyłączone