Jak zapłacić jeszcze mniej za nocleg nad Bałtykiem?

Wielu z nas wyjeżdża na wakacje nad Bałtyk po to, aby dobrze wypocząć i przy tym nie zapłacić zbyt wiele. Jeżeli też planujesz swój wypoczynek i zależy ci na tym, aby był on niezapomniany, ale nie możesz też przeznaczyć na nieco sporej sumy, sprawdź nasze porady, jak zapłacić jeszcze mniej.

Skorzystaj z porównywane ofert

Najwięcej kosztów pochłania nocleg, dlatego to na nim można też najbardziej zaoszczędzić. Kluczowe będzie wobec tego wybranie takiej oferty, która będzie jak najtańsza, ale jednocześnie będzie również charakteryzowała się odpowiednim standardem. Obiektów noclegowych na polskim wybrzeżu jest multum i trzeba by poświęcić mnóstwo czasu na sprawdzenie cen w nich wszystkich. Warto w związku z tym skorzystać z portali porównujących oferty – wystarczy tylko wskazać miejscowość lub region, następnie zaznaczyć inne pożądane parametry i od razu można przekonać się, gdzie ceny są najbardziej atrakcyjne.

Szukaj promocji

Gdy chcesz płacić jeszcze mniej, wtedy poszukaj promocji, na przykład ofert pakietowych czy też promocji last minute. Dzięki nim możesz zapłacić wprawdzie o kilka procent mniej za nocleg, ale przy tygodniowym wyjeździe suma będzie już niższa. Promocje możesz znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych obiektów noclegowych. Możesz też poszukać ofert na portalach zakupów grupowych.

Wyjedź poza sezonem

Nad Bałtykiem ceny różnią się w zależności od sezonu. Najczęściej najwyższe są w okresie od lipca do sierpnia, dlatego jeżeli zależy ci na niższej cenie, pomyśl o wypoczynku poza tym okresem. We wrześniu pogoda nadal dopisuje, morze jest również ciepłe, a przy tym plaże nie są już tak zatłoczone.

Wybieraj mniejsze miejscowości

Największe i najbardziej popularne miejscowości nadmorskie mają też najdroższe noclegi – Sopot czy Międzyzdroje mają często kilkukrotnie wyższe ceny od małych kurortów nadmorskich. Dlatego jeżeli zależy ci na tym, aby uzyskać niską cenę, sprawdź obiekty położone w mniejszych miejscowościach, w których możesz też często znaleźć urokliwe plaże, spokój i ciszę.

Komentarze są wyłączone