Jak dostać się nad Bałtyk?

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W takim przypadku warto od razu sprawdzić, jak można dojechać na miejsce. Do dyspozycji jest kilka różnych środków transportu – samochód, autokar, pociąg, a nawet samolot. Jaką z tych opcji wybrać, aby dostać się do celu jak najszybciej, najwygodniej i zaoszczędzić najwięcej?

Samochód

Dzięki rozwiniętej sieci dróg nad Bałtyk można obecnie dostać się znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Najlepiej zdecydować się na autostrady. Chociaż za przejazd trzeba dodatkowo zapłacić, to jednak można zaoszczędzić dużo czasu. Plusem jest też swoboda, jaką daje samochód. Minusem są z kolei koszty, ale jeżeli planuje się wyjazd całą rodziną czy z paczką przyjaciół, wtedy można podzielić je na kilka osób i tym samym nie są już tak wysokie.

Autokar

W ciągu wakacji wielu przewoźników oferuje swoim klientom dodatkowe trasy przewozów nad Bałtyk, między innymi do Gdańska, Świnoujścia czy też innych miejscowości nad morzem. Chociaż czas przejazdu nie jest tak szybki jak w przypadku własnego samochodu, to jednak cena jest bardziej atrakcyjna. Minusem są też mniejszy komfort przejazdu i ograniczony bagaż.

Pociąg

Również koleje w ciągu lata mają nowe połączenia do popularnych kurortów nadmorskich. Ceny nie są wysokie, można także kupić bilety w promocji. Czas przejazdu jest często krótszy od transportu drogowego, jednak zależny od trasy i nie licząc ewentualnych spóźnień. Komfort podróżowania jest większy niż w autokarze, dlatego to warte uwagi rozwiązanie.

Samoloty

Mieszkańcy dużych miast mają możliwość skorzystania z połączeń lotniczych do Gdańska czy też do niemieckiej miejscowości Heringsdorf położonej niedaleko Świnoujścia. Plusem jest komfort i czas podróży, minusem dość wysokie ceny w porównaniu z innymi metodami transportu, chociaż w promocji można często zapłacić mniej niż za podróż samochodem.

Dostępne są też inne formy transportu, na przykład nieśmiertelny autostop, można też skorzystać ze specjalnych portalów w takich jak BlaBlaCar.pl dzięki którym można wyjechać wspólnie z innymi kierowcami nad morze i zaoszczędzić pieniądze.

Komentarze są wyłączone