Dlaczego warto wybrać wakacje nad polskim morzem?

hociaż biura podróży kuszą różnymi świetnymi ofertami wyjazdów do Egiptu, Turcji czy Tunezji, to jednak polski Bałtyk nadal jest wybierany przez wielu z nas. To sprawdzony od lat kierunek wakacji dla tych, którzy nie chcą wyjeżdżać za daleko. Polskie morze też ma wiele wspaniałych atrakcji, dlatego jeżeli zastanawiasz się nad swoim urlopem, pomyśl właśnie o tym kierunku.

Duże kurorty i małe wsie

Na polskim wybrzeżu czeka wiele wspaniałych miejsc do wypoczynku. To zarówno tak popularne miejscowości jak Łeba, Mielno, Międzyzdroje, Władysławowo czy Sopot, jak i mniejsze miejscowości, które również zachwycają swoją atmosferą – każdy może wobec tego znaleźć tutaj dla siebie coś ciekawego, zarówno gdy chce imprezować i poznawać nowych ludzi, jak i wtedy, gdy ceni raczej spokojny relaks z dla od tłumów.

Wiele atrakcji dla każdego

Również nad Bałtykiem każdy może znaleźć rozrywkę dla siebie – to nie tylko opalanie się na plażach i kąpanie w morzu, ale również spacery po aromatycznych lasach, jazda na rowerze lub nordic walking, żeglowanie, windsurfing czy kitesurfing, aby wspomnieć tylko o niektórych możliwościach w kategorii aktywnych. Do tego dochodzi jeszcze wiele unikatowych zabytków, które kryją się w nadmorskich miejscowościach i opowiadają tajemnicze historie, można też wybrać parki rozrywki czy poświęcić się relaksowi w Spa. Możliwości naprawdę są nieograniczone!

Na kieszeń każdego

Dużym atutem wakacji nad Bałtykiem są również niskie ceny – można znaleźć nocleg na swoją kieszeń bez problemu, na przykład w prywatnych kwaterach czy na polu namiotowym. Dla bardziej wymagających dostępne są apartamenty, wille czy hotele, które gwarantują luksusowy wypoczynek na najwyższym poziomie. Również dojazd nad morze nie jest drogi – do dyspozycji są autokary, pociągi czy też własny samochód. Dzięki rozwiniętej sieci dróg do celu można dostać się teraz znacznie szybciej i bardziej wygodnie niż kiedyś.

Oczywiście, nie ma też bariery językowej, do domu można wrócić w każdym momencie, nie ma też problemu z „zemstą faraona”, która często dotyka wyjeżdżających do ciepłych krajów. Bałtyk to świetny wybór!

Komentarze są wyłączone