Co zabrać ze sobą na wakacje nad morzem?

Zaplanowałeś już swój wyjazd nad Bałtyk? Gdy upragnione wakacje zbliżają się wielkimi krokami, w takim przypadku warto zacząć powoli się pakować. Lepiej nie odkładać tego na ostatni moment, ponieważ wtedy najłatwiej można zapomnieć o czymś ważnym. Co zabrać ze sobą, aby wakacje były udane?

Ubrania i bielizna

Gdy pakujesz się na wczasy nad polskie morze, pamiętaj o tym, że nawet upalny lipiec czy sierpień może mieć kilka deszczowych dni. Dlatego do koszulek z krótkimi rękawkami, spodenek czy sukienek dodaj też jeansy, cieplejszą bluzę i cienką kurtkę. Nie zapomnij też o bieliźnie, także tej nocnej – lepiej weź więcej kompletów, ponieważ nie zawsze na miejscu można zrobić pranie. Nie zapomnij też o stroju kąpielowym lub kąpielówkach, przyda się też cienka chusta lub pareo.

Obuwie i dodatki

Wybierz buty letnie takie jak klapki czy sandałki, ale dodatkowo zapakuj pełne buty takie jak tenisówki czy balerinki. Gdy planujesz eleganckie wyjścia, weź ze sobą buty odpowiednie do takiej okazji. Pomocne mogą być niewielki plecak lub torebka na krótkie wyprawy.

Kosmetyki i leki

Oprócz codziennie używanych przez siebie kosmetyków zabierz też te na lato – krem lub spray z filtrem UV, mgiełkę ochronną do włosów, kojący balsam do ciała po opalaniu. Nie zapomnij także o lekach – podczas wyjazdu przyda się cała apteczka z podstawowymi artykułami opatrunkowymi i medykamentami.

Co jeszcze?

Również nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych, ręcznikach, ładowarce do telefonu komórkowego, aparacie fotograficznym z ładowarką, może przydać się także własna poduszka czy koc. Dodatkowo w walizce można umieścić herbatę, kawę, cukier, przekąski, jeżeli w pokoju będzie można korzystać zestawu do zaparzania.

Bardzo pomocna będzie lista, dlatego poświęć chwilę na to, aby ją przyszykować zgodnie ze swoimi potrzebami. Pamiętaj o tym, żeby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić zawartość swojej walizki, żeby mieć pewność, że wszystko znajduje się na miejscu. Chociaż w razie potrzeby można na ogół zakupić większość potrzebnych rzeczy na wczasach, to jedna lepiej nie narażać się na dodatkowy stres z tym związany i nie tracić pieniędzy.

 

Komentarze są wyłączone