Co zabrać ze sobą na plażę?

Wielu z nas z wakacji nad Bałtykiem przyjeżdża z piękną opalenizną. Zanim jednak wyjdziesz na plażę, pamiętaj o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa. Słoneczny dzień może skończyć się poparzeniem słonecznym czy uczuleniem, które może zepsuć resztę wyjazdu. Jak wobec tego opalać się bezpiecznie nad Bałtykiem?

Czy opalanie to coś dla ciebie?

Warto na początek wskazać, że opalanie się nie jest dobre dla każdego – osoby z jasną skórą często mają większe skłonności do poparzeń na słońcu niż te ze skórą ciemniejszą, oliwkową. Najlepiej sprawdzić zatem swój fototyp i następnie zaopatrzyć się w odpowiedni krem z filtrem. Opalanie się bez filtra nie tylko grozi poparzeniami, ale również przyczynia się do powstawania nowotworów skóry.

Dobry krem, spray czy olejek z filtrem to podstawa. Osoby o jasnej skórze i dzieci powinny korzystać z wysokich filtrów – co najmniej SPF 30 lub nawet SPF 50. Krem należy nałożyć na skórę obficie, a potem powtarzać aplikację co kilka godzin zgodnie z instrukcją. Gdy planuje się kąpiele w morzu, warto wybrać krem wodoodporny, ale po kąpieli także nakładać go dodatkowo – można łatwo zetrzeć go ręcznikiem.

Na początku pobytu nad morzem nie zaleca się długiego opalania, lepiej na początku wystawiać się na działanie słońca dość krótko, aby przyzwyczaić skórę, a dopiero potem wydłużać ten czas.

O czym jeszcze nie zapomnieć?

Również warto pamiętać o tym, żeby na plażę oprócz filtra zabrać ze sobą kilka akcesoriów – będą to okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV (nie wszystkie tanie okulary kupione na straganach mają filtry), przyda się również pomadka do ust. Dla dzieci najlepiej zabrać czapeczkę lub kapelusz, które będą chronił przed udarami.

Oprócz ręczników, parawanu czy leżaka warto zabrać ze sobą dużo wody, a także jakieś przekąski, aby podładować swoje akumulatory podczas wypoczynku na plaży. Maluchy ucieszą się też z zabawek plażowych, z którymi będą mogły budować zamki z piasku.

Zatem jeżeli wybierasz się na plażę, nie zapomnij o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie te akcesoria – dzięki nim plażowanie twoje i twoich bliskich będzie jeszcze bezpieczniejsze.

Komentarze są wyłączone