Co robić nad morzem, gdy pada deszcz?

Polskie morze często płata figle tym, którzy wybierają się na wakacje właśnie w te strony. Deszczowa pogoda może zdarzyć się nawet w ciepłym lipcu czy sierpniu. Chociaż z plażowania i pływania nic wtedy nie wyjdzie, to jednak wcale nie oznacza to, że czas trzeba spędzać w pokoju. Jest wiele innych pomysłów na rozrywkę, gdy pogoda nad Bałtykiem nie dopisuje. Co można wybrać?

Dla miłośników zwiedzania

Przede wszystkim warto pomyśleć o odwiedzeniu zabytków w okolicznych miejscowościach – kościoły, ratusze, schrony z czasów II wojny światowej, twierdze, a także inne fascynujące zakątki są świetnym rozwiązaniem. Zapraszają także położone nad Bałtykiem muzea, które skrywają w sobie interesujące eksponaty dotyczące historii regionu, militariów czy fauny i flory, akwaria prezentujące bogactwo podwodnego życia czy też galerie sztuki. Znajdzie się coś dla każdego.

Dla lubiących aktywny wypoczynek

Gdy chcesz spędzić czas bardziej aktywnie, w takim przypadku zdecyduj się na kryte baseny i parki wodne czekające nad Bałtykiem, możesz również zdecydować się na inne atrakcje, na przykład na squash czy też na wizytę w siłowni. Atrakcje możesz znaleźć też w swoim hotelu lub pensjonacie – wiele z nich ma do dyspozycji gości własne sale fitness, siłownie, stoły do ping ponga, bilardu, piłkarzyki.

Dla szukających relaksu

Jeżeli podczas deszczowych dni chcesz odetchnąć, pomyśl o wizycie w Spa lub w gabinecie kosmetycznym. Relaksujące zbiegi na twarz i ciało, masaże, sauna czy łaźnia parowa pomogą ci w zregenerowaniu sił i zapomnieniu o codziennych problemach.

Dla kochających imprezowanie

Gdy z kolei masz ochotę na imprezę, chcesz poznać nowych ludzi, wtedy zaplanuj wyjście na dyskotekę, do klubów czy barów – tutaj zła pogoda nie będzie przeszkadzała ci w zabawie. W popularnych miejscowościach turystycznych nad Bałtykiem czeka na ciebie wiele świetnych miejsc do imprezowania.

Oczywiście, to jeszcze nie wszystko – możesz też wybrać się do kina, poczytać książkę, odwiedzać lokalne restauracje, aby zasmakować w regionalnych przysmakach. Deszcz nad Bałtykiem nie musi być przeszkodą!

Komentarze są wyłączone